Úpravy pro ZTP

Individuální úpravy pro tělesně postižené

Už od roku 1997 nabízíme ve spolupráci s firmami IROA HDC, Protec Metal a Milan Jenčovský úpravy pro ruční ovládání osobních automobilů a transportní systémy pro snadnější přepravu tělesně postižených. Zajišťujeme dodání, montáž i zápis úprav do technického průkazu. Při výběru konkrétního vozu je vhodné předem prověřit, zda lze daný model upravit pro ruční ovládání. Berte, prosím, v potaz, že u mnoha modelů lze úpravu provádět jen u variant s automatickou převodovkou. Konkrétní možnosti naleznete v našich dvou katalozích níže.

Kruhový plyn a páková brzda

Plyn se přidává přitlačováním kroužku k volantu, případně jeho pootočením - dle konkrétního typu ovládání. Ovládání plynu vyžaduje minimální sílu a je velmi snadno zvládnutelné, umožňuje řídit auto s oběma rukama na volantu. Vhodným doplňkem je mechanická páková brzda s aretací.

Plyn a brzda na jedné páce pod volantem

Kompaktní řešení plynu a brzdy na jedné páce patří k dlouhodobě nejoblíbenějším, protože je prostorově méně náročné a jednoduché na obsluhu. Výhodou je, že vždy zůstává zachována funkčnost řidičova airbagu ve volantu.

Podlahový mechanický plyn a brzda

Jednoduché spojení plynu a brzdy na jediné mechanické páce ukotvené do podlahy je univerzálním řešením s minimálním zásahem do konstrukce auta a bez nutnosti napojovat se na palubní elektroniku. Automobil je také možné i nadále ovládat standardním způsobem, některé typy tohoto mechanismu jsou také sklopné. Podle konkrétního modelu auta používáme mechanismy značek Guidosimplex a Veigel.

Inverzní plynový pedál