Úpravy pro ZTP

Individuální úpravy pro tělesně postižené

Už od roku 1997 nabízíme ve spolupráci s firmami IROA HDC, Protec Metal a Milan Jenčovský úpravy pro ruční ovládání osobních automobilů a transportní systémy pro snadnější přepravu tělesně postižených. V roce 2019 jsme dále rozšířili nabídku o přídavné pohony mechanických vozíků pro tělesně postižené značky Klaxon. Bližší informace o nich naleznete ZDE.

Kruhový plyn a páková brzda

Plyn se přidává přitlačováním kroužku k volantu, případně jeho pootočením - dle konkrétního typu ovládání. Ovládání plynu vyžaduje minimální sílu a je velmi snadno zvládnutelné, umožňuje řídit auto s oběma rukama na volantu. Vhodným doplňkem je mechanická páková brzda s aretací.

Plyn a brzda na jedné páce pod volantem

Kompaktní řešení plynu a brzdy na jedné páce patří k dlouhodobě nejoblíbenějším, protože je prostorově méně náročné a jednoduché na obsluhu. Výhodou je, že vždy zůstává zachována funkčnost řidičova airbagu ve volantu.

Podlahový mechanický plyn a brzda

Jednoduché spojení plynu a brzdy na jediné mechanické páce ukotvené do podlahy je univerzálním řešením s minimálním zásahem do konstrukce auta a bez nutnosti napojovat se na palubní elektroniku. Automobil je také možné i nadále ovládat standardním způsobem, některé typy tohoto mechanismu jsou také sklopné. Podle konkrétního modelu auta používáme mechanismy značek Guidosimplex a Veigel.

Inverzní plynový pedál

Zařízení je určeno pro ty, kteří mají nefunkční pravou nohu. Plyn je převeden na levou stranu, levá noha obsluhuje současně plyn i brzdu. Pedál je možné díky rychloupínači převést kdykoli zpět na původní místo. Vůz musí být vybaven automatickou převodovkou

Dětský zádržný systém

Dětský zádržný systém Recaro má schválení Ministerstva dopravy ČR a plní předpis EHK 44.04. Díky tomu je zaručena nejvyšší úroveň bezpečnosti a na pořízení takového systému lze čerpat příspěvek od úřadu práce. Systém tvoří vedle samotné sedačky další příslušenství podle individuálních potřeb. Dětský zádržný systém je vhodné kombinovat s otočným a výsuvným sedadlem, u vyšších vozů s otočným, výsuvným a sestupným sedadlem.

Úprava pro převoz vozíčkáře

Snížená podlaha a výklopná rampa umožňují bezpečný a komfortní převoz vozíčkáře bez nutnosti přesedání. Dle typu auta může spolu s vozíčkářem cestovat dalších až 6 osob. Vhodnými modely pro úpravu jsou Citroën Berlingo, Ford Grand Tourneo Connect, Opel Combo, Peugeot Rifter, Toyota Proace City Verso a Volkswagen Caddy.

Více podrobností najdete v našem katalogu.

Při výběru konkrétního vozu je vhodné předem prověřit, zda lze daný model upravit pro ruční ovládání. Berte, prosím, v potaz, že u mnoha modelů lze úpravu provádět jen u variant s automatickou převodovkou. Konkrétní možnosti naleznete v našich katalozích.

Specializované katalogy:

Kompletní katalogy: