Úpravy pro ZTP

Web canocarhandy.cz

Právě jsme zprovoznili webové stránky zaměřené výhradně na problematiku zdravotně postižených, kde naleznete kompletní přehled naší nabídky.

Nové stránky jsou na adrese www.canocarhandy.cz.

Individuální úpravy pro tělesně postižené

Už od roku 1997 nabízíme ve spolupráci s firmami IROA HDC, Protec Metal a Milan Jenčovský úpravy pro ruční ovládání osobních automobilů a transportní systémy pro snadnější přepravu tělesně postižených. V roce 2019 jsme dále rozšířili nabídku o přídavné pohony mechanických vozíků pro tělesně postižené značky Klaxon. Bližší informace o nich naleznete ZDE.

Kruhový plyn a páková brzda

Plyn se přidává přitlačováním kroužku k volantu, případně jeho pootočením - dle konkrétního typu ovládání. Ovládání plynu vyžaduje minimální sílu a je velmi snadno zvládnutelné, umožňuje řídit auto s oběma rukama na volantu. Vhodným doplňkem je mechanická páková brzda s aretací.

Plyn a brzda na jedné páce pod volantem

Kompaktní řešení plynu a brzdy na jedné páce patří k dlouhodobě nejoblíbenějším, protože je prostorově méně náročné a jednoduché na obsluhu. Výhodou je, že vždy zůstává zachována funkčnost řidičova airbagu ve volantu.

Podlahový mechanický plyn a brzda

Jednoduché spojení plynu a brzdy na jediné mechanické páce ukotvené do podlahy je univerzálním řešením s minimálním zásahem do konstrukce auta a bez nutnosti napojovat se na palubní elektroniku. Automobil je také možné i nadále ovládat standardním způsobem, některé typy tohoto mechanismu jsou také sklopné. Podle konkrétního modelu auta používáme mechanismy značek Guidosimplex a Veigel.

Inverzní plynový pedál

Zařízení je určeno pro ty, kteří mají nefunkční pravou nohu. Plyn je převeden na levou stranu, levá noha obsluhuje současně plyn i brzdu. Pedál je možné díky rychloupínači převést kdykoli zpět na původní místo. Vůz musí být vybaven automatickou převodovkou

Dětský zádržný systém

Dětský zádržný systém Recaro má schválení Ministerstva dopravy ČR a plní předpis EHK 44.04. Díky tomu je zaručena nejvyšší úroveň bezpečnosti a na pořízení takového systému lze čerpat příspěvek od úřadu práce. Systém tvoří vedle samotné sedačky další příslušenství podle individuálních potřeb. Dětský zádržný systém je vhodné kombinovat s otočným a výsuvným sedadlem, u vyšších vozů s otočným, výsuvným a sestupným sedadlem.

Úprava pro převoz vozíčkáře

Snížená podlaha a výklopná rampa umožňují bezpečný a komfortní převoz vozíčkáře bez nutnosti přesedání. Dle typu auta může spolu s vozíčkářem cestovat dalších až 6 osob. Vhodnými modely pro úpravu jsou Citroën Berlingo, Ford Grand Tourneo Connect, Opel Combo, Peugeot Rifter, Toyota Proace City Verso a Volkswagen Caddy.

Více podrobností najdete v našem katalogu.