Úpravy pro ZTP

Individuální úpravy pro tělesně postižené

Už od roku 1997 nabízíme ve spolupráci s firmami IROA HDC, Protec Metal a Milan Jenčovský úpravy pro ruční ovládání osobních automobilů a transportní systémy pro snadnější přepravu tělesně postižených. V roce 2019 jsme dále rozšířili nabídku o přídavné pohony mechanických vozíků pro tělesně postižené značky Klaxon. Bližší informace o nich naleznete ZDE.

Kruhový plyn a páková brzda

Plyn se přidává přitlačováním kroužku k volantu, případně jeho pootočením - dle konkrétního typu ovládání. Ovládání plynu vyžaduje minimální sílu a je velmi snadno zvládnutelné, umožňuje řídit auto s oběma rukama na volantu. Vhodným doplňkem je mechanická páková brzda s aretací.

Plyn a brzda na jedné páce pod volantem

Kompaktní řešení plynu a brzdy na jedné páce patří k dlouhodobě nejoblíbenějším, protože je prostorově méně náročné a jednoduché na obsluhu. Výhodou je, že vždy zůstává zachována funkčnost řidičova airbagu ve volantu.

Podlahový mechanický plyn a brzda

Jednoduché spojení plynu a brzdy na jediné mechanické páce ukotvené do podlahy je univerzálním řešením s minimálním zásahem do konstrukce auta a bez nutnosti napojovat se na palubní elektroniku. Automobil je také možné i nadále ovládat standardním způsobem, některé typy tohoto mechanismu jsou také sklopné. Podle konkrétního modelu auta používáme mechanismy značek Guidosimplex a Veigel.

Inverzní plynový pedál

Zařízení je určeno pro ty, kteří mají nefunkční pravou nohu. Plyn je převeden na levou stranu, levá noha obsluhuje současně plyn i brzdu. Pedál je možné díky rychloupínači převést kdykoli zpět na původní místo. Vůz musí být vybaven automatickou převodovkou

Při výběru konkrétního vozu je vhodné předem prověřit, zda lze daný model upravit pro ruční ovládání. Berte, prosím, v potaz, že u mnoha modelů lze úpravu provádět jen u variant s automatickou převodovkou. Konkrétní možnosti naleznete v našich dvou katalozích níže.