Jak nastavit zimní čas v Suzuki

V noci z 26. na 27. 10. se mění letní čas na zimní, proto je potřeba změnit nastavení hodin (nejen) v autě, pokud chcete, aby ukazovaly správný čas. Nastavení ve vozech Suzuki je jednoduché, stačí k tomu několik kroků:

  1. Dlouze podržte kolíček pro přepínání palubního počítače. Pozor, pokud palubní počítač zrovna zobrazuje průměrnou spotřebu nebo rychlost, dojde současně k vynulování této hodnoty, proto raději přepněte např. na datum, dojezd nebo prázdnou obrazovku.
  2. Postupným otáčením kolíčku posuňte kurzor na položku "Clock setting" a stiskněte.
  3. Stejným způsobem zvolte možnost "Adjust clock".
  4. Zobrazí se čas a hodiny začnou blikat, otočením kolíčku nastavte čas o hodinu nazpět a potvrďte stisknutím. Po kontrole údaje o minutách znovu stiskněte.
  5. Čas je přenastaven. Můžete vypnout zapalování nebo se naopak rozjet, režim nastavení palubního počítače se sám ukončí.

Ve vozech Suzuki Vitara s ručičkovými hodinami na palubní desce se čas zobrazovaný na nich automaticky přenastaví podle palubního počítače.

Změna nastavení času v multimediálním systému se provádí odděleně a funguje poloautomaticky. Stačí při zobrazení hlavní obrazovky přejít do nastavení, zvolit podmenu čas a odškrtnout volbu letní čas. Pokud je nastaveno synchronizování času podle GPS, údaj se sám zaktualizuje.

Vše je podrobněji popsané v návodu k autu. V případě, že byste si nevěděli rady, klidně se u nás zastavte, rádi Vám s přenastavením času pomůžeme. Zabere to pár desítek vteřin.

Popis canocar