Dodali jsme již 200 kusů legendárního off-roadu Niva

Dosáhli jsme 200 předaných vozů Lada Niva. Překročení pomyslné mety vyšlo na zatím snad nejzajímavější kousek: Bronto se speciálním „pixelovým“ lakem, ochrannými rámy a LED světlomety na zvláštní přání našeho zákazníka.

Naše společnost prodávala automobily značky Lada již od počátku devadesátých let. V této etapě jsme prodali celkem 116 vozů této značky, z nichž bylo jen 30 kusů modelu Niva. Poslední jsme dodali v roce 2005. Po desetileté přestávce jsme se opět k Nivám vrátili, a to v reakci na ukončení prodeje Suzuki Grand Vitara a přechod značky Suzuki do kategorie SUV a crossover. Klasické terénní vozy za dostupnou cenu totiž z trhu v minulé dekádě postupně mizely, zájem o off-roady pro náročné pracovní nasazení ale přetrvává.

Mimořádné oblibě se těší terénní úprava Bronto, kterou má i výše popsaný 200. kus prodaný v CanoCaru. Každá čtvrtá námi dodaná Niva je právě ve verzi Bronto. Dlouhodobě se velké oblibě těšila také pětidveřová verze, jejíž výrobu ale Lada v roce 2019 utlumila a od té doby několikrát oficiálně ukončila a jen v malých sériích obnovila. Nepřímou náhradou je ale loni uvedená Niva Travel, která využívá ověřenou techniku se stálým pohonem všech kol, a k tomu přidává moderní design a bohatou výbavu.

Popis canocar